УСІ НА ЗАРЯДКУ!

Що таке ізометричні вправи?
На відміну від динамічних вправ, тренування з ізометричним напруженням швидко та ефективно зміцнюють сухожилля, м’язи і суглоби. Найповніше ізометричні вправи, під час виконання яких не використовують допоміжні предмети та спорядження, розвинені у системі йогів. Динамічні вправи переважно збільшують об’єм м’язових волокон і частково впливають на їхню силу. Водночас вони позитивно діють на динаміку руху в суглобах, однак негативно відображаються на роботі гіпермобільних суглобів. Для досягнення належного тренувального ефекту від динамічної розминки потрібно витрачати на заняття багато часу, а також, як правило, застосовувати допоміжні предмети та спортивне обладнання. Крім того, динамічні вправи не впливають на будь-який окремий м’яз.
Натомість ізометричні вправи перед­бачають напруження м’язів без зміни їхньої довжини та без появи рухів у суглобах, робота яких і залежить від напружуваних м’язів. Завдяки ізометричним тренуванням зміцнюються з’єднання сухожиль м’язів з кістковими структурами, капсули і зв’язки суглобів. Завдяки цьому досягаються мобілізація суглоба, що широко застосовується у мануальній терапії, та стабілізація суглоба через зміцнення його капсульно-зв’язкового апарату.
Нединамічна гімнастика дає ефект самомасажу, поступово нормалізує пластику м’яза та його структуру. Причому зникнення гіпертонусу м’яза є функціональним, а не структурним явищем, тобто в організмі відновлюється механізм контролю за регуляцією тонусу в межах сегментарного апарату спинного мозку. Паралельно вдається усунути сухожильний спазм.
Позитивний тренувальний ефект досягається тоді, коли ізометричні вправи виконуються у динамічному режимі. Це дає можливість одночасного тренування багатьох м’язових груп та усіх волокон м’яза, що гармонізує силу людини.
Кожну ізометричну та ізометрично-динамічну вправу слід виконувати протягом 30 с. Між аналогічними вправами необхідно відпочивати близько 1 хв, тоді як між вправами, які спрямовані на різні функції суглоба, відпочивати немає потреби. Вправи слід виконувати до появи відчуття легкої втоми.

Ізометричні вправи для кульшового суглоба

1.  Початкова поза. Сидячи у кріслі, ліву ногу максимально зігнути в колінному і кульшовому
суглобах, кистями рук «у замку» обхопити ліве коліно. 
Напрям руху. Тиснути лівою ногою донизу, протидіючи руками

 

 

2. Початкова поза. Сидячи у кріслі, ліву ногу максимально зігнути у колінному та кульшовому суглобах і звести до правої ноги, кистями рук «у замку» обхопити ліве коліно.
Напрям руху. Відводити ліву ногу назовні від правої ноги, протидіючи руками, тулуб і голову
повернути ліворуч

 

 

3. Початкова поза. Сидячи у кріслі, ліву ногу зігнути у колінному та кульшовому суглобах і максимально відвести від правої ноги, кистями рук «у замку» обхопити внутрішню поверхню лівого коліна.
Напрям руху. Зводити ліву ногу до правої ноги, протидіючи руками, голову й тулуб повернути праворуч

 

 

4. Початкова поза. Сидячи у кріслі, долоні розташувати зверху на лівому коліні.
Напрям руху. Піднімати ліву ногу догори, протидіючи руками.
Ці вправи слід повторити правою ногою

 

 

http://zdorovo.ua/novost/usi-na-zaryadku

Запись опубликована в рубрике Пациентам с метками , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Комментарии запрещены.