Як зміцнити хребет підлітка

Як не дивно, але захворювання хребта та суглобів все більше турбують підлітків та молодь. У юному віці проблеми з опорно-руховим апаратом пов’язані з великими групами захворювань, що об’єднані спільною назвою — остеохондропатія.

— Ця група захворювань характеризується вродженими змінами сполучної тканини, яка складає основу кісток, хрящів та м’яких тканин опорно-рухового апарату, — каже лікар-рефлексотерапевт, ревматолог, завідуючий лікувально-консультативним кабінетом Володимир Лісничий. — При остеохондропатії часто уражаються тіла хребців, кістки верхніх та нижніх кінцівок. Найчастіше причиною захворювань стає порушення кровообігу в кістковій тканині. Як наслідок — ослаблена кісткова тканина втрачає міцність і руйнується при незначних навантаженнях. Це призводить до деформування тіл хребців (частіше уражаються VII – X грудні хребці), порушення функції хребта й виникнення юнацького кіфозу вже у 14-18 років. При цьому з’являється біль у спині, підвищується втомлюваність м’язів навіть при звичному навантаженні.
При рентгенівському обстеженні видно, що хребці уражених ділянок набувають клиновидної форми.
Іноді після кількох років затишшя локальні травми дають про себе знати запальними процесами у тілі хребця (спондиліту). Часто остеохондропатія призводить до ураження колінних та кульшових суглобів та кісток стопи. Наслідком захворювання може бути й формування деформуючого артрозу.
Лікар зазначив, що лікуються такі захворювання комплексно із використанням ортопедичного матраца, ортопедичного взуття, корсетів. Призначаються цілі курси загальноукріплюючої терапії та раціональна лікувальна фізкультура, фізіотерапія, санаторно-курортне лікування та нормалізуються усі можливі обмінні процеси у хрящовій та кістковій тканинах.
Своєчасне виявлення вказаних захворювань дозволяє запобігти розвитку ускладнень, максимально зберегти працездатність та повноцінне життя.

Ірина БУДНЯКОВА

gazeta.rv.ua

Запись опубликована в рубрике Пациентам с метками , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Комментарии запрещены.