Відновлення після ендопротезування кульшового суглоба

Монографія присвячена одній з актуальних проблем сучасної фізичної реабілітації – відновленню після ендопротезування кульшового суглоба. В книзі висвітлені основні аспекти післяопераційного поводження хворого як у лікарняних, так і в домашніх умовах. Наведені поради значно спростять перебування в стаціонарі та убезпечать від
післяопераційних ускладнень.
 Запропоновані вправи з лікувальної гімнастики дозволять відновити фізичний стан і повернутися до активного життя.
Книга призначена для хворих, що готуються до ендопротезування
 кульшового суглоба, а також для тих, яким було виконано цю операцію; реабілітологів, інструкторів з лікувальної фізкультури. 

 

Монография посвящена одной из актуальных проблем современной физической реабилитации – восстановлению после ендопротезирования тазобедренного сустава. В книге освещенные основные аспекты послеоперационного поведения больного, как в больничных, так и в домашних условиях. Приведенные рекомендации значительно упростят пребывания в стационаре и обезопасят от послеоперационных осложнений.

Предложенные упражнения лечебной гимнастики позволят восстановить физическое состояние и вернутся к активной жизни.

Книга предназначена для больных, которые готовятся к ендопротезированию тазобедренного сустава, а также для тех, кто перенес эту операцию; реабилитологов, инструкторов по лечебной физкультуре.

ВСТУП

  Якщо ви вперше тримаєте в руках цю книгу, то, найімовірніше, ваш лікар поставив діагноз захворювання вже після того, як вас уже роками турбують незрозумілі порушення у кульшовому суглобі і хребті, не даючи спати
ночами. Ви не можете рухатись без знеболюючих, зміни у вашій ході досягли такого ступеню, що ви не здатні вільно пересуватись, а скутість не дає можливості себе самообслуговувати.
  Таким чином, ви постали перед фактом, що вже давно випробовувані вами методи лікування не дають бажаних результатів, а порушення, спричинені захворюванням, що буде супроводжувати вас все життя. У такому випадку єдиним методом лікування є ендопротезування кульшового суглоба.
  Ендопротезування позбавляє больового синдрому, зменшує кульгавість або повністю відновлює ходу і дає можливість відновити соціальний статус пацієнта.
  Перебіг захворювання у кожному окремому випадку зумовлений різними причинами і впливає на вибір методів лікування та відновлення.
  До таких захворювань відносяться, насамперед, деформуючий артроз, диспластичний артроз, посттравматичний стан, асептичний некроз, системні аутоімунні захворювання (ревматоїдний артрит, анкілозуючий
спондилоартрит, червоний вовчок тощо).
  Кожен окремий випадок має свої особливості. Хтось пролежав у ліжку не один місяць, хтось має проблеми з іншими суглобами, у когось наявна тугорухомість у спині, а хтось сподівається мати прооперовану кінцівку
за опорну. У когось прооперована нога стане довшою, комусь в майбутньому доведеться оперувати інший суглоб, а хтось збирається на повторне ревізійне ендопротезування.
  Запропонований посібник вкаже вам на потенційні, пов'язані з хворобою проблеми, та спосіб, в який можна їх вирішити. Ви зможете уявити, як буде відбуватись відновлювальне лікування, приблизно зорієнтуєтесь щодо
термінів лікування та відновлення, будете попереджені щодо помилок та зможете вірно облаштувати ваше помешкання.
  Операція тотального ендопротезування здатна відновити нормальні рухи в кульшовому суглобі, однак, тільки після інтенсивної фізичної реабілітації ви зможете відновити повну силу. Колишнього болю вже не буде, але проте вам необхідно звикнути до "чужорідного тіла" – протеза. Ви почнете знову повільно вчитися пересуватися. Для успішного відновлювання вирішальну роль відіграє реабілітаційна програма.
  Реабілітація повинна відбуватися в тісному співробітництві з лікарем, що оперував вас, та реабілітологом. Це дозволить отримати повну інформацію про ваш стан та визначити, які групи м'язів варто навантажити більше, а які звільнити від навантаження. Стратегія реабілітації у кожному окремому випадку індивідуальна.
  Основне завдання подальшого лікування після ендопротезування – знову досягти рухливості і стабільності суглоба, а надалі – повернення пацієнта до повноцінного життя і роботи.

ЗМІСТ

Звернення до пацієнтів  
Кульшовий суглоб 
Функціональні порушення кульшового суглобу 
Ендопротезування кульшового суглобу 
Підготовка до операції  
Приблизний комплекс ЛФК для поліпшення загального стану хворого в передопераційний період  
Напередодні операції 
Процедура операції  
Ранній післяопераційний період
Перебування в лікарні  
Ходьба і початок активності 
Покращення рухливості в оперованій кінцівці 
Як уникнути проблем після операції?
Вправи, виконувані на ранніх післяопераційних етапах
Комплекс вправ, що може бути запропонований на 6-8 тиждень після операції
Комплекс вправ, що може бути запропонований з 8-10 тижня після операції
Фізіотерапія 

 


  Приблизний комплекс ЛФК для поліпшення загального стану                  хворого   в передопераційний період

1. Вихідне положення. Сісти на стілець, ноги нарізно, руки покласти на коліна, спину й голову тримати прямо.
Вправа. Повільно на два рахунки потягнутися всім тілом, витягаючи максимально праву руку вгору, – вдих. Повільно опустити руку на пояс – видих. Повторити кожною рукою 4 рази.

2. Вихідне положення. Те саме, що й у вправі 1.
Вправа. Схрестити пальці рук і, повертаючи їх долонями вгору,  одночасно із вдихом підняти до випрямлення в ліктях. З видихом повільно опустити руки вниз. Повторити 3-6 разів. 

 

3. Вихідне положення. Те саме, що й у вправі 1.
Вправа. Підняти руку долонею вгору, потягнувшись, із вдихом випрямити руку в лікті. Вправу повторити 2-8 разів: спочатку по черзі кожною рукою, потім обома одночасно.

 

4. Вихідне положення. Те саме, що й у вправі 1.
Вправа. Сісти на край стільця, опираючись руками з боків на сидіння стільця, ноги витягнути перед собою вперед, спину й голову тримати прямо, зберігаючи тулуб прямим, ноги витягнутими. Повторити 2-4 рази. Примітка. В цій, як і у всіх наступних вправах, у яких не зазначене положення ніг, для виконання вправи особливого значення не має, чи поставлені вони разом або нарізно.

5. Вихідне положення. Сісти на стілець, ноги поставити нарізно, руки опустити уздовж тіла, спину й голову тримати прямо.
Вправа. Із вдихом, на два рахунки, підняти обидві руки в сторони й вгору, одночасно відводячи їх назад до відмови й повертаючи долонями вгору. З видихом повернутися у вихідне положення. Повторити 2-8 разів.

6. Вихідне положення. Сісти на стілець, ноги, зігнуті у колінах, поставити на підлогу, руками обпертися на пояс – великими пальцями назад, спину й голову тримати прямо, живіт підібрати.
Вправа. З видихом, на перший і другий рахунок, опускаючи голову вниз, повільно зігнутися. Потім на третій і четвертий рахунок випрямитися, плечі ледь відвести назад, підібрати живіт – вдих. Повторити в повільному темпі 4-6 разів.

 

Книга не є посібником з лікувальної фізкультури.

Наведені комплекси вправ та застереження можуть не враховувати особливостей стану індивідуального хворого та мають бути обов’язково погоджені з лікарем.

Заказать книгу можно по телефонам:

(066)737-67-34;

(044)360-94-50

или по e-mail:

editor@tvz.kiev.ua 

 

 

Запись опубликована в рубрике Коллегам, Пациентам с метками , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Комментарии запрещены.